Skip to content
Peptydy Biowell

BPC 157 (Body Protection Compound ) to składający się z aminokwasów związek białkowy. Pomaga regenerować uszkodzone tkanki oraz niweluje lub zmniejsza wszelkie stany zapalne w naszym organizmie. Wpływa na mechanizmy regulacji homeostazy (Mowa tu głównie o dopaminie oraz prostaglandynie).

BPC 157 to substancja tak naprawdę wyizolowana z soku żołądkowego, dzięki czemu jej toksyczność jest zerowa, a działanie jest potwierdzone już przy stosowaniu bardzo małych dawek. Peptyd chroni narządy oraz tkanki przed szkodliwymi czynnikami oraz ma właściwości regenerujące. Działa ochronnie na przewód pokarmowy, trzustkę, wątrobę, serce, ma działanie przeciwzapalne oraz pomaga w gojeniu się ran i regeneracji ścięgien. Ciekawym sprawą jest fakt, że BPC-157 może mieć wpływ na regeneracje wątroby, której zatrucie nastąpiło poprzez duże ilości alkoholu, daje nam to świetny środek wspomagający leczenie kaca. Efektywność została wykazana również w podaniu doustnym.Środek występuje w postaci liofilizowanego proszku. Należy rozcieńczyć go w odpowiedniej ilości soli fizjologicznej lub wody bakteriostatycznej, a następnie delikatnie „olować” w dłoniach.

Nierozcieńczoną fiolkę z proszkiem należy przechowywać w temperaturze pokojowej, z dala od promieni słonecznych.

Natomiast po dodaniu soli fizjologicznej lub wody bakteriostatycznej do fiolki, trzymamy ją w lodówce (przedział temperatur od 3 do 6 stopni Celsiusa).

BPC-157  można stosować iniekcyjnie (poprzez iniekcje podskórną) oraz oralnie lub donosowo (za pomocą atomizera). Nie ma większego znaczenia, która metoda aplikacji zostanie wybrana, gdyż substancja przyswaja się podobnie w obu przypadkach.

Pojedyncza dawka powinna oscylować w granicy 1-10mcg/kgmc. Daje to największe korzyści dla ciała i przekłada się na 200-800 mcg dziennie w zależności od wagi.

Według opinii użytkowników najbardziej efektywne dla ogólnej regeneracji i holistycznego działania będzie dawka rzędu 250-350 mcg dwa razy w tygodniu.

Natomiast przy kontuzji lub uszkodzeniu stawu, więzadła, mięśnia, najefektywniejsze będą dawki nawet około 1mg, stosowane miejscowo, podskórnie. Iniekcje powinny być wykonane w okolice miejsca, w którym zdiagnozowano uszkodzenie, gdyż BPC-157 ma głownie działanie miejscowe.

To pokazuje, że jeśli chodzi o zalecenia dotyczące dawkowania, nie ma jednego uniwersalnego podejścia, a wszystko zależy od danego przypadku.BPC-157 dzięki swojej świetnej biodostępności, praktycznie nie posiada skutków ubocznych i jest dobrze tolerowane przez większość organizmów.  Warto tutaj wspomnieć, że niektóre łagodne reakcje alergiczne (pieczenie, swędzenie) najczęściej występowały w przypadkach, w których pobierano wysokie dawki peptydu. Co istotne, skutki uboczne trwały tylko przez kilka godzin i rozpraszały się przy niższej dawce. Przy ujawnieniu jakichkolwiek skutków ubocznych należy zmniejszyć dawkę substancji, a gdy to nie pomaga – zaprzestać jej stosowania.

Peptyd nie jest zakazany przez organizacje walczące z dopingiem (WADA, USADA), moze być więc stosowany przez zawodowych sportowców.

Stosując BPC-157 należy zwracać uwagę na pochodzenie oraz dostępność badań i certyfikatów danego środka.

Sprawdź inne artykuły